Dijital Dünya İçin Grafik Tasarım

Dijital Dünya İçin Grafik Tasarım

Görsel; ham, dijital veya fotografik özelliklere sahip olabilecek yapısıyla reklam ve tanıtımın en önemli araçları arasında yer alır. Ham görsel, bilindiği üzere işlenmemiş yapısı ile bir fotoğraf veya el yordamı ile çizilmiş bir sanat eseri olabilir. Dijital görseller ise grafik tasarım adı verilen çalışmalar ile elde edilen bilgisayar üzerinde oluşturulmuş yüksek çözünürlüklü ve kaliteli görsellerdir.

Antalya grafik tasarım çalışmaları sayesinde elde edilen görseller, dijital bir yapıya sahip olmakla birlikte kullanım alanı da genellikle dijital dünyadır. Aslında bilindiği üzere bir el ilanı, kartvizit, antetli kağıt, billboard, karton çanta veya bir katalog üretimi sırasında da bilgisayar üzerinde oluşturulan dijital görseller kullanılabilir. Ancak dijital dünyada yani internet sayfaları, internet reklamları ve sosyal medya üzerinde dijital görsellere yani grafiklere ihtiyaç yer alır.

Dijital Dünyada Görseller Nasıl Kullanılır?

Bireysel olarak veya bir firma olarak internet dünyasına giriş gerçekleştirmek istediğinizde, belirli ortamlardan yararlanmanız ve belirli hesaplara sahip olmanız gerekir. Örnek olarak Antalya’da kuru temizleme işi ile iştigal olan bir marka, dijital dünyada yer almak için öncelikle bir internet sayfası sahibi olmalıdır. Bu internet sayfası içerisinde gereken her görsel yine Antalya grafik tasarım hizmetleri sayesinde elde edilir.

İnternet sayfası içerisinde bulunabilecek görseller akla getirildiğinde fotoğraflar, grafikler, logo, reklam tasarımları, ürün fotoğrafları veya menü tasarımları bulunabilir. Kullanıcı her ne kadar fark etmese de bir sayfa içerisindeki arka plan, menü içerisindeki küçük işaretler veya sayfadaki ürün tanıtım görselleri gibi her nokta bilgisayar üzerinde dijital şekilde işlendikten sonra kullanılır. İşte bu işlem profesyonel grafik tasarım çerçevesinde gerçekleştirilir.

İnternet sayfalarına benzer bir şekilde Google veya diğer arama motorlarında oluşturulacak reklamlar veya sosyal medya hesaplarınızda oluşturulan hesaplarda da görsellere ihtiyaç yer alır. Örneğin, sosyal medya hesabınızda profil resminizi oluşturmak için logo kullanılması, sosyal medyadaki her paylaşımınızda yeni görsellerin, kampanya görsellerinin veya reklam görsellerinin kullanılması gerekir. Bu görseller Antalya grafiker personellerinin çalışmaları sayesinde ajanslar bünyesinde gerçekleştirilir.

Firmamız tarafından da gerçekleştirilen grafik tasarım çalışmaları sayesinde dijital dünya içerisinde kullanılacak her görsel belirli bir konuma ulaştırılır. Bu konum açısından örneğin satışa sunacağınız yeni bir ürün düşünüldüğünde, bu ürünün stüdyo fotoğrafları çekilir. Sonrasında bu fotoğraflar bilgisayar üzerinde en iyi grafik tasarım işlemleri üzerinden geçirilerek, belirli konsept çerçevesinde kullanılır. Logo veya farklı görseller ile birleşimi gerçekleştirilir, çözünürlük ve boyut ayarlamaları gerçekleştirilir. Bu sayede istediğiniz dijital ortamda kullanılacak hale gelir.

 

Dijital Kurumsal Kimlik Tasarımı

Dijital dünya içerisindeki internet sayfası, reklam veya sosyal medya hesaplarınızda kullanılacak tüm görseller aslında kurumsal kimliğiniz içerisinden çıkan parçalar ile birlikte oluşturulur. Çünkü kurumsal kimlik tasarımı gerçekleştirilirken, bu paket içerisinde her noktada kullanacağınız logo, antetli kağıt, kartvizit, reklam tasarımları, promosyon tasarımları gibi ayrıntılar bulunur. Bu ayrıntılar dijital ortamda sayfanız içerisindeki her noktada, Google reklamlarında, sosyal medya hesabınızın arka planında, kapak resminde, profil resminde, haber kaynağı paylaşımlarında veya story paylaşımlarında yer alacaktır.

Antalya kurumsal kimlik tasarımı gerçekleştirilirken keza ilk adımdan itibaren çalışmalar dijital ortamda hazırlanır. Tamamen özgün bir yapıya sahip olan bu tasarımlar temel olarak bilgisayar üzerinde renkler, karakterler, semboller, fotoğraflar ve vektörlerin bileşimi sayesinde elde edilir. Bu ürünler dijital yapıları ile birlikte basılı görsellerde ve çalışmalarda kullanılabileceği gibi dijital ortamlarda da sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Antalya grafik tasarım ajansları sizin için oluşturacağı görsel çalışmalarında çalışmanın kullanım alanını göz önünde bulundurarak, yıllar boyunca kalitesini koruyabilecek, hedef kitlede en iyi etkiyi sağlayacak ve akıllarda kalacak sonuçlar sağlar. Bu sonuçlar özellikle günümüzde sirkülasyonun çok hızlı bir şekilde gerçekleştiği ve her an yeni olana ilgi duyulan dijital dünyada çok daha önemli bir yere sahip olmaktadır.

Yorum Yap